Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społecznego "STRICTE"
pn.
„DIAGNOZA TO NIE WYROK - poradnik dla pacjentów z chorobą nowotworową”


 

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że zakończono prace nad Poradnikiem dla pacjentów z chorobą nowotworową. Jest on efektem interdyscyplinarnej współpracy ludzi na co dzień pracujących z chorymi. Wśród autorów znalazł się między innymi dr Mariusz Wirga z Instytutu Onkologii Long Beach w Kalifornii i dr hab. Piotr Rzepecki z Ośrodka Przeszczepiania Szpiku CSK MON WIM w Warszawie.

Poradnik powstał z myślą o wszystkich osobach zmagających się z nowotworem. Inicjatywa narodziła się w Klinice Hematologii. Dzięki publikacji pacjenci będą mogli uzyskać informacje na temat nurtujących ich pytań. Wyjaśniono na czym polega proces leczenia, w jaki sposób przygotować się do zabiegów diagnostycznych, czym  jest przeszczep szpiku kostnego, jakie zabiegi fizjoterapeutyczne mogą powodować szybszy powrót do pełnej sprawności oraz jak radzić sobie z bólem, napięciem psychicznym i poczuciem bezsilności.

Naszą intencją było przygotowanie Poradnika przeznaczonego do bezpłatnego rozpowszechniania. Niestety nie udało się uzyskać środków publicznych. Finansowania przedsięwzięcia odmówił Urząd Miasta Szczecin, Urząd Wojewódzki w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski. Do realizacji inicjatywy nie włączyły się również firmy farmaceutyczne pomimo licznie prowadzonych rozmów. Stowarzyszenie „Stricte” nie dysponuje stosownymi do potrzeb środkami finansowymi na wydanie Poradnika. Wszystkie osoby zaangażowane w jego powstanie zrobiły to bezpłatnie. Z tego względu zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o dokonywanie wpłat na konto naszego Stowarzyszenia celem zgromadzenia środków niezbędnych do wydania Poradnika dla pacjentów z chorobą nowotworową

Środki prosimy przekazywać na konto w Banku PKO BP Pierwszy Oddział
w Szczecinie, numer: 57 10204795 0000 9402 01440114, z dopiskiem: Darowizna-Informator. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa darowizna podlega odliczeniu od podatku.

Serdecznie dziękujemy za pomoc!

 

 

Okładka poradnika